• Background Image

    Inzerce nemovitostí – kde a za kolik?

    10/05/2016

10/05/2016

Inzerce nemovitostí – kde a za kolik?

Nabízení nemovitostí k prodeji již dávno není o kupování kontaktů na potenciální kupce, jak tomu bylo ve filmu s názvem Konkurenti, kde se v hlavní roli představil třeba Al Pacino, Jack Lemmon nebo Kevin Specey.

V době internetu zvládne oslovit milióny zájemců každý, kdo má alespoň základní znalosti v užívání počítače, fotoaparátu a internetu. I v tak malé zemi, jakou Česká republika je, máme přes 50 inzertních webů, kde svou nemovitost můžete vystavit.

Základní otázkou je, zda se máte snažit umístit inzerát na všechny z nich, nebo si vybrat jen nějaké. Zkuste se zeptat sami sebe. Budete v případě hledání nového bydlení procházet více než padesát různých webů? Asi těžko. S největší pravděpodobností navštívíte jen ty největší a neznámější. Stejně tak se budou chovat i ostatní. Navíc je nepravděpodobné, že by se nějaký inzerát objevil jen na malém portálu s návštěvností pár tisíc uživatelů měsíčně, ale jeho majitel ho opomenul dát na některý z těch větších.

Cena inzerce nemovitostí dle webů

Neplatí zde úplně přesně pravidlo, že čím více navštěvovaný web zvolíte, tím více utratíte. Samozřejmě nejznámější a nejvíce navštěvovaným ze všech je s velkým náskokem sreality.cz (skoro 3mil. návštěv měsíčně). Jeho provozovatel Seznam.cz si to uvědomuje a, i proto vás zveřejnění jednoho inzerátu vyjde na cca 1 800 Kč měsíčně.

Naopak bezrealitky.cz má návštěvnost zhruba čtvrtinovou, ale náklady při základní službě jsou jen 99 Kč na neomezenou dobu. Na Bazos.cz, který má návštěvy ve statisících, je inzerce dokonce zcela zdarma.

U ostatních větších portálů je to různé. Někde máte možnost platit měsíčně, jinde je možné si koupit inzerci jen na rok.

Přehled cen těch nejnavštěvovanějších inzertních webů:

Měsíční poplatek při 1 inzerátu
Sreality.cz 1 800 Kč
Ceskereality.cz 490 Kč
reality.idnes.cz 420 Kč
Hyperreality.cz 408 Kč*
Bezrealitky.cz 99 Kč
Bazos.cz 0 Kč

Poslední dobou se však objevilo mnoho služeb, který vám za rozumnou cenu zajistí inzerci na několika desítkách inzertních webů včetně výše zmíněných. Výjimkou je však stále bezrealitky.cz, na kterém díky jejich pravidlům mohou svůj prodávaný kousek vystavit opravdu jen jednotlivci.

Pouhé přeprodávání inzerce se rovněž nelíbí ani Seznamu, které tak přichází o spousty peněz. Posuďte sami. Pokud jste jednotlivec, tak vás vyjde zveřejnění 1 inzerátu na 60 Kč na den, ale prostředník, který jich uveřejní 1000, zaplatí jen 1,5 Kč za jeden. Proto sreality vypovídá spolupráci všem, kteří neposkytují svým klientům kompletní realitní služby, ale jen přeprodávají inzerci.

Z toho důvodu je možné za pouhých 399 Kč měsíčně získat inzerci více než 60 webech přes portál realitnirevoluce.cz, ale právě sreality.cz mezi nimi nenajdete. Jednou z mála podobných služeb, která se postihům největšího inzerenta nemovitostí v ČR vyhýbá, je prodejtosam.cz. Schování této „seznamácké“ služby za nápis BONUSOVÝ SERVER nejspíš na nějaký čas zafungovalo. Za tuto exkluzivitu si samozřejmě připlatíte. Oproti realitní revoluci vzrostla cena 1 450 Kč měsíčně.

 Mějte perfektní inzerát a zároveň si usnadněte práci

Zveřejnění inzerátu na těch správných místech je jen částí úspěchu v podobě prodané nemovitosti. Neméně důležitá je samotná forma propagované nemovitosti. Můžete mít krásný dům, ale nekvalitními fotografiemi a strohými informacemi ho můžete v očích zájemců dost degradovat.

Proto u nás v Advelty všichni prodávající získají služby profesionálního fotografa (pořídí snímky a video), odhadce (udělá kompletní audit nemovitosti a pomůže stanovit cenu) a textaře (napíše poutavý inzerát). Celý inzerát včetně nakreslených půdorysů pak zveřejníme na 6 předních inzertních webech (sreality.cz, bazos.cz, ceskereality.cz, hyperreality.cz, viareality.cz a eurobydleni.cz). Dále jim poskytneme všechny materiály, aby je mohli případně sami propagovat na sociálních sítích u svých přátel nebo na bezrealitky.cz, kde mohou inzerovat jen skuteční majitelé.

Na českém internetu je téměř 100 000 nabídek rodinných domů, bytů a pozemků, proto, pokud chcete, aby se vaše nemovitost prodala rychle a za dobrou cenu, tak nestačí jen řešit, kde inzerát zveřejnit, ale i jak ho udělat neodolatelný.

0 komentářů

Zanechte odpověď

Napsat komentář