• Často kladené otázky

Máte nějaké otázky ohledně našich služeb?

Podívejte se, zda se neshodují s těmi, na které se nás již ostatní zákazníci zeptali.
Rovnou u nich naleznete odpověď.

Jak je možné, že si berete o tolik méně než klasická realitní kancelář?

Z toho důvodu, že nemusíme platit realitní makléře. Běžně makléř dostává 40 až 70 % z provize, která jde realitní kanceláři. Tyto náklady u nás zcela odpadají.

Jaký je rozdíl mezi vámi a realitní kanceláří?

Nemáme žádné klasické realitní makléře, tím pádem jsou naše služby i několikanásobně nižší než u běžných realitních kanceláří. To však neznamená, že bychom poskytovali méně kvalitní služby. V ceně služeb je zpracování odhadu, profesionální fotograf, inzerce, přípravu půdorysů i právní služby.

Proč jste dražší než bezrealitky.cz?

Je to díky dalším službám, které na rozdíl od nich poskytujeme. Vypracujeme kompletní odhad tržní ceny nemovitosti, který vám pomůže určit správnou cenu, aby se nemovitost snáze prodala, nebo naopak, abyste na prodeji neprodělali. Profesionálně pořízené fotografie a kvalitně zpracované půdorysy zveřejníme na předních českých webech s nemovitostmi, nejen na bezrealitky.cz. Tím se mnohonásobně zvyšuje šance na rychlejší prodej Vaší nemovitosti.

Za jakou dobu ke mně přijde fotograf?

Do dvou pracovních dnů od vyplnění registračního formuláře a zaplacení poplatků (nevztahuje se na variantu „Plaťte až poté“, kde se poplatky na začátku neplatí) vás budeme kontaktovat, kdy by se vám jeho návštěva hodila. Ve většině případů je návštěva i zpracování fotografií a videa hotové do 7 dnů od objednání služby.

Musím se nějak připravit na příchod fotografa?

Fotograf má na každou nemovitost vymezeno 2 hodiny času, což je dost na pořízení opravdu dobrých fotografií, ale málo času, pokud by měl celou nemovitost uklízet. Minimálně 2 dny před jeho návštěvou vám pošleme na email seznam úkonů, které je dobré u vás udělat, než k vám fotograf dorazí. Podstatně tím zvýšíte šanci na prodej.

Na jakých stránkách se bude zobrazovat můj inzerát?

Inezrát s Vaší nemovitostí uveřejníme na předních českých webech nabízejících nemovitosti. Těmi jsou například ceskereality.cz, sreality.cz, hyperreality.cz, bazos.cz a několika dalších.

Jak mi zapůjčíte plachtu?

Přiveze vám ji náš fotograf. V momentě, kdy se vaše nemovitost prodá, nebo byste ukončili spolupráci, tak jste povinni nám ji do 7 dnů vrátit na předem určenou adresu.

Jak Vám budu plachtu vracet?

Při jejím zapůjčení Vám bude sdělena adresa, na kterou ji můžete vrátit buď osobně, nebo zaslat poštou.

Pomůžete mi se sepsáním právních dokumentů?

Ano, tato služba je součástí našich základních služeb. Připravíme pak pro vás důležité dokumenty, jako jsou Kupní smlouva, Smlouva o smlouvě budoucí nebo Rezervační smlouva.

Co když ji už nabízím přes realitního makléře?

Pokud s ním nemáte sepsanou exkluzivní smlouvu, tak v tom není žádný problém. Jestli si nejste jisti, co přesně jste s ním podepsali, tak nám ji pošlete naskenovanou na email info@advelty.cz a my vám poradíme.

Co když mám s makléřem sepsanou exkluzivní smlouvu?

Musíte počkat, až skončí její platnost, jinak byste mu museli platit provizi, i když vaši nemovitost prodáme my. Pokud si nejste jisti, tak nám ji pošlete naskenovanou na email info@advelty.cz a my vám poradíme.

Jak budu platit za služby?

Na email vám bude zaslána faktura až v době, kdy se vaše nemovitost prodá. Tu pak lze zaplatit bankovním převodem.

Platím poplatek, i když si nemovitost pak prodám sám?

Tím, že vám zajistíme odhad, profesionální fotky i video, zapůjčíme plachtu a ještě inzerát uveřejníme na internetové stránky, které měsíčně navštíví přes 3 milióny uživatelů, tak je pravděpodobné, že jedna z těchto věcí přilákala kupujícího, který se může ozvat i přímo vám. Proto si částku za služby nárokujeme, i když se kupující neozve přes nás. Vy však v tomto případě dostanete slevu 15 %.

Od jakých bank mi můžete nabídnout úvěr na bydlení?

Od téměř všech bank nabízejících hypotéky v ČR. Patří mezi ně Česká spořitelna, Komerční banka, Hypoteční banka, mBank, Sberbank, UniCredit bank, Wüstenrot, Raiffeisenbank, Equa bank, Expobank, GE Money Bank. Dále i od stavebních spořitelen od České spořitelny, Raiffeisen, Wüstenrot a u Modré Pyramidy.

Mohu si určit sám prodejní cenu, nebo se musím řídit tržní cenou stanovenou odhadcem?

Cenu, za kterou budete nemovitost prodávat, si můžete určit sami. My však máme možnost odstoupit od spolupráce, pokud by podle nás byla natolik vysoká, že by bylo téměř nereálné vaši nemovitost za tuto částku do roka prodat. V takovém případě vám však nebudeme účtovat žádné náklady za služby, které jsme vám doposud poskytli.

Co se stane, když se nemovitost do 12 měsíců neprodá?

Jelikož budete nemovitost prodávat za správnou cenu, budete mít profesionální fotografie a ještě ji nabízet na několika internetových stránkách, které v průměru navštíví přes 3 milióny uživatelů měsíčně, tak to není příliš pravděpodobné. Ovšem stát se to může. Vy v takovém případě dostanete fotografie, video i znění inzerátů a nemusíte nám platit ani korunu. Pokud by se pak nemovitost prodala po více než zmíněných 12 měsících, tak nám nic neplatíte.

Můžu si nabízet nemovitost jinde sám?

To samozřejmě můžete, nicméně chceme podotknout, že inzeráty zveřejňujeme na podstatné většině důležitých internetových stránkách s nemovitostmi. Navíc nemá smysl stejnou nemovitost nabízet i přes realitního makléře, který by si za její prodání účtoval několik desítek tisíc korun. Nezapomeňte, že zaplatíte poplatek za naše služby, i pokud se vaše nemovitost prodá bez nás.

Co když nemám čas na provádění potenciálních kupců?

Nevadí. Stačí si objednat variantu „Bez starostí“ a získáte člověka, který vše zařídí za vás.

  • …nebo pomocí následujícího formuláře.

    [contact-form-7 id=“548″ title=“Kontaktní formulář“]